ODRŽANA ZAVRŠNA KONFERENCIJA U SKLOPU PROJEKTA ZAŽELI – „SUSJEDE BRINU O SUSJEDIMA“

DODJELA BOŽIĆNICE UMIROVLJENICIMA
Završena izgradnja nerazvrstane ceste Klačina, sufinancirana sredstvima MRRFEU
18.12.2020
DODJELA BOŽIĆNICE UMIROVLJENICIMA
Završena izgradnja nerazvrstane ceste Klačina, sufinancirana sredstvima MRRFEU
18.12.2020

U srijedu, 16. prosinca 2020. godine u Sinju, u prostoru multifunkcionalne dvorane, u zgradi Palacina, održana je završna konferencija o projektu „Susjede brinu o susjedima“.

Zbog pandemijskih uvjeta uzrokovanih virusom COVID 19, konferencija se održala uz pridržavanje svih epidemioloških mjera.

Konferenciji su, uz pojedine zaposlenice, prisustvovali partneri projekta HZZ – Gđa Vesna Grubišić, Centar za socijalnu skrb Sinj – Gđa Anka Jurela Jerkan, Općina Otok – načelnik Dušan Đula te predstavnici grada Sinja V.d. predstojnik Ureda Grada Gdin Igor Vidalina i gradonačelnica Kristina Križanac. Na početku konferencije prigodnim riječima obratili su se svim prisutnima načelnik općine Otok Dušan Đula te gradonačelnica grada Sinja Kristina Križanac.

Voditelj projekta je predstavio ciljeve projekta, ciljane skupine, elemente projekta, dosadašnje projektne aktivnosti, te ostvarene ciljeve.

U konačnici, projektom je zaposleno 66 radnica koje su brinule za minimalno 264 krajnjih korisnika ( u projektu 288 korisnika), te su 64 radnice osposobljene za zanimanje gerontodomaćica.

Podsjećamo, projekt je odobrilo Ministarstvo rada i mirovinskog sustava koje je Upravljačko tijelo, a Posredničko tijelo razine 2 je Hrvatski zavod za zapošljavanje. Razdoblje provedbe projekta je od 6.11.2018.g. do 5.01.2021.g. Partneri na projektu su Općina Otok, LAG Cetinska krajina, Hrvatski zavod za zapošljavanje – regionalni ured Split te Centar za socijalnu skrb Sinj.

Projekt financira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda – Operativni program Učinkoviti ljudski potencijali razdoblje 2014. – 2020.g. u okviru– Programa Zaželi – zapošljavanje žena. ESF financira 85% a RH 15% sredstava.

Opći cilj projekta je omogućiti pristup zapošljavanju i tržištu rada ženama pripadnicama ranjivih skupina na teško dostupna, ruralna područja, a specifični cilj projekta je osnažiti i unaprijediti radni potencijal žena pripadnica ranjivih skupina, zapošljavanjem u lokalnoj zajednici čime će se ublažiti posljedice njihove nezaposlenosti i rizika od siromaštva, te potaknuti socijalnu uključenost krajnjih korisnika i povećati njihovu razinu kvalitete života.

Kroz promotivne aktivnosti (konferencije, radio emisije, radio spotove, plakate, letke, brošure, majice, pregače, vrećice, blokove i olovke, objave na web stranici www.susjede-sinj-otok.com) pripadnice ciljanih skupina, krajnji korisnici usluga i javnost je senzibilizirana o samom projektu, ciljevima, ciljanim skupinama, aktivnostima i očekivanim rezultatima.

U ovom periodu projekta održano je ukupno pet konferencija o projektu te četiri „radna sastanka“ sa zaposlenicama projekta. Podijeljeno ukupno 5760 paketa krajnjim korisnicima, od toga 960 paketa A (polugodišnji) te 4800 paketa B (mjesečni). Od početka projekta predano je osam „zahtjeva za nadoknadom sredstava“ ukupne sume potraživanja u iznosu od 6 889 549,80 KN, od čega je odobreno 7 ZNS-ova u iznosu od 5 830 400,13 KN dok je ZNS 8 (1 060 664,15 KN) u postupku odobrenja.

Poslan je zahtjev za produljenjem projekta te se nadamo da će biti i odobren.

Članak je preuzet sa portala Ferata: