Nova kapelica u kapelaniji Udovičić
04.04.2017
Dijeljenje “Uskršnjih paketa” pomoći – 13.travnja 2017.godine u Općini Otok
10.04.2017
Nova kapelica u kapelaniji Udovičić
04.04.2017
Dijeljenje “Uskršnjih paketa” pomoći – 13.travnja 2017.godine u Općini Otok
10.04.2017

Dana 11. travnja 2017.g. s početkom u 19:30 sati u općinskoj dvorani Općine Otok održati će se promocija knjige “Čovjek i njegova sjena” autora dr. Ante Kovačevića.

Dana 11. travnja 2017.g. s početkom u 19:30 sati u općinskoj dvorani Općine Otok održati će se promocija knjige “Čovjek i njegova sjena” autora dr. Ante Kovačevića.

Knjiga Čovjek i njegova sjena svjedoči o progonu političkih neistomišljenika, montiranim sudskim procesima te grijesima komunističke ideologije, totalitarnog sustava i prakse bivše Jugoslavije, ali i potrebi oproštenja i pomirenja.

U predstavljanju knjige autor će iznijeti svoja sjećanja i dokumente kako bi opisao vlastita stajališta o događajima i ljudima iz vremena komunističke represije, koju je sam imao prilike osjetiti na vlastitoj koži. Pritom se osvrnuti na susret sa svojim bivšim progoniteljima, udbašima. No, poruka knjige ipak leži u praštanju i pomirenju.

U sklopu promocije knjige biti će prikazan video uradak u kojemu dr. Kovačević, zajedno sa Željkom Kekićem, čovjekom koji ga je kao tajni agent UDBA-e za vrijeme komunističkog režima uhodio, progovara o nastanku knjige i potrebi lustracije u hrvatskom društvu.

Uz autora knjigu će promovirati predsjednik društva političkih zatvorenika Marko Grubišić,magistar ekonomskih znanosti i Luka Podrug dipl. iur. , politički tajnik HČSP.

Kroz životnu priču “Čovjeka i Sjene” koji su se nakon 30 godina upoznali u demokratskoj, poslijeratnoj Hrvatskoj, prikazana je i sadašnja stvaranost Hrvatske u kojoj glavnu riječ, kako tvrde, vode bivši udbaši.

Skip to content