Vijesti & događanja

OBAVIJEST - Županijska novčana pomoć za novorođenu djecu u 2018. godini

Na temelju članka 117. stavka 5. Zakona o socijalnoj skrbi („Narodne novine“, broj 157/13, 152/14, 99/15, 52/16, 16/17 i 130/17) i članak 32. Statuta Splitsko-dalmatinske županije („Službeni glasnik Splitsko-dalmatinske županije“, broj 11/09, 7/10, 10/10, 2/13 i 126/17), Župan Splitsko-dalmatinske županije 29. prosinca 2017., donio je

O D L U K U
o novčanoj pomoći za novorođenu djecu u 2018. godini

(1) Pravo na novčanu pomoć mogu ostvariti i koristiti roditelji ili posvojitelji:
- za dijete rođeno između 01.siječnja 2018. i 31.prosinca 2018. godine,
- koji su državljani Republike Hrvatske i
- imaju prijavljeno prebivalište na području grada ili općine u sastavu Županije, u neprekidnom trajanju od najmanje tri (3) godine neposredno prije rođenja djeteta za koje se podnosi zahtjev i dalje neprekidno sve do isplate novčane pomoći u cijelosti.
(2) Novorođeno dijete mora imati prijavljeno prebivalište na području općine ili grada u sastavu Županije neprekidno do isplate novčane pomoći u cijelosti.
(3) Novčanu pomoć može ostvariti i obitelj u kojoj samo jedan od roditelja ima prebivalište na području općine ili grada u sastavu Županije, u neprekidnom trajanju od najmanje tri (3) godine prije rođenja djeteta, a drugi roditelj strani državljanin s privremenim ili stalnim boravkom u Županiji, u vrijeme podnošenja zahtjeva i dalje neprekidno do isplate novčane naknade u cijelosti.

Na temelju analize demografskog stanja na području svake općine i grada u sastavu Županije, gradovi i općine podijeljeni su u pet grupa.
U grupu 1 spadaju:
- Općine: Sućuraj, Prgomet, Lokvičići, Zagvozd, Lećevica, Primorski Dolac, Nerežišća, Lovreć, Selca, Šestanovac, Gradac, Cista Provo i Runovići.
- Gradovi: Vrlika i Vis.
U grupu 2 spadaju:
- Općine: Zadvarje, Podgora, Pučišća, Zmijavci, Dicmo, Hrvace, Muć, Proložac, Marina, Seget, Podbablje i Otok
- Gradovi: Stari Grad i Komiža.
U grupu 3 spadaju:
- Općine: Jelsa, Baška Voda i Milna.
- Gradovi: Vrgorac, Omiš, Trilj i Sinj.
U grupu 4 spadaju:
- Općine: Brela, Šolta, Postira, Bol, Dugopolje, Dugi Rat i Klis
- Grad: Imotski
U grupu 5 spadaju:
- Općine: Sutivan, Tučepi, Okrug i Podstrana.
- Gradovi: Trogir, Hvar, Supetar, Makarska, Solin, Kaštela i Split.

Tekst Odluke, popis dokumentacije, te Zahtjev, možete preuzeti u prilogu.