Promocija knjige „Velika ispovijed“, životne priče žena triju generacija
12.11.2016
Ređenje đakona
13.12.2016
Promocija knjige „Velika ispovijed“, životne priče žena triju generacija
12.11.2016
Ređenje đakona
13.12.2016

Otočani u koloni sjećanja povodom obilježavanja 25. obljetnice pada grada heroja, Vukovara. Posjeta bolničkom muzeju, Trpinjskoj cesti, odlazak na Ovčaru i spomen sobu na Ovčari, u muzej unutar vojarne, na Vučedol, vodo toranj, uz križ na Dunavu i bistu J.M. Nicoliera…

Povodom obilježavanja 25. obljetnice pada grada heroja u koloni sjećanja i odavanja počasti svim poginulim i nestalim hrvatskim braniteljima u tijeku opsade i poslije pada grada, u Vukovaru se našlo dosta mještana općine Otok i drugih iz Cetinske krajine. U koloni sjećanja su u narodnim nošnjama koračali članovi URIG-a iz Otoka, KUD Hrvaca i Alkarska povorka. Svatko se u Vukovaru organizirao na svojstven način ali svima je zajedničko koračanje u koloni sjećanja, posjeta bolničkom muzeju, Trpinjskoj cesti, odlazak na Ovčaru i spomen sobu na Ovčari, u muzej unutar vojarne, na Vučedol, vodo toranj, uz križ na Dunavu i bistu J.M. Nicoliera….Otočani su i nove godine odali počast gradu heroju prisustvom na misi i kolni sjećanja od crkve do centra. Na trgu su izrekli molitvu i upalili svijeće.

Vukovaru, ime sveto

U srcu mi živi jedan grad
Prošao je patnje, strah i jad
Ljubav i vjera snaga su mu sva
Pokleknuo nije nikada

Ime toga grada nadom sja
Dok Dunav i Vuka grle ga
Novi dani stižu kao neba dar
Blagoslovljen ti si Vukovar

Vukovaru, ime sveto,
Rane, za Hrvatsku, ponio si ti
Dragi nam ljudi otišli su, eto,
Na ušću Vuke križ podsjeća na njih

U srcu mi zivi jedan grad
Prosao je patnje, strah i jad
Novi dani stižu kao neba dar
Blagoslovljen ti si Vukovar.

Vukovaru, ime sveto,
Rane, za Hrvatsku, ponio si ti
Dragi nam ljudi otišli su, eto,
Na ušću Vuke križ podsjeća na njih

Tekst: Jasna Babić
Slavonski san

Skip to content