Boks spektakl
17.10.2015
Dodjela stipendija za 2015/2016
23.10.2015
Boks spektakl
17.10.2015
Dodjela stipendija za 2015/2016
23.10.2015

Male “alkarice” i veće popularne “alkaruše” članice mažoretkinja iz Sinja u sklopu proslave Dana općine i blagdana sv. Luke imale su svoj nastup u Otoku.

Male “alkarice” i veće popularne “alkaruše” članice mažoretkinja iz Sinja u sklopu proslave Dana općine i blagdana sv. Luke imale su svoj nastup u Otoku. Na Trgu dr Franje Tuđmana upriličile su koreografiju koja je samo mamila aplauze. Sklad plesnih koraka, okretaja, bacanja štapa i sve pod taktovima lijepe glazbe s uspjehom su odradile sve alkarice i alkaruše. Na otvorenom lijepom trgu poticaj im je bio tim veći što su u Otoku imale prvi nastup a popraćen je bio sa raspoloženom publikom. Sinhronizirane u plesu, usto u mini suknjama i lijepo osmišljenim odorama sinjske cure su bile prava atrakcija. Sve dobne skupine Sinjskih mažoretkinja u dosadašnjem radu nižu samo uspjehe i osvajaju medalje i prve nagrade u domovini i u inozemstvu. Sinjske mažoretkinje osnovane su 1997. godine djeluju pod vodstvom predsjednice gđe. Davorke Dukić, te trenerice i koreografkinje Vesne Samardžić, udruga okuplja 150 članica različitog uzrasta od najmalđih mini mažoretkinja do najstarijih seniorka. 

Sinjske mažoretkinje jedan su od najboljih mažoret sastava u hrvatskoj i europi, aktualne su državne i europske prvakinje i to osmi put za redom u različitim kategorijama mažoret plesa.

Podrška iz Otoka za nove uspjehe.

{gallery}2015_10_18_01{/gallery}

Skip to content