Poziv i Dnevni red za 26. sjednicu Općinskog vijeća – 13.03.2017.g.
07.03.2017
Produljenje roka za zatvaranje prometa na cesti Sinj-Otok do 06. travnja 2017.
15.03.2017
Poziv i Dnevni red za 26. sjednicu Općinskog vijeća – 13.03.2017.g.
07.03.2017
Produljenje roka za zatvaranje prometa na cesti Sinj-Otok do 06. travnja 2017.
15.03.2017

Škola u Gali sa radom je započela 1910. godine. Njezin prvi prostor bio je u kući Joze Boškovića, a u pojedinim razdobljima školu je pohađalo od 45-80 učenika, najčešće u kombiniranim odjeljenjima. Zapisano je da je prva učiteljica bila Palma Vuleić, a njezin rad ocijenjen je pohvalnim, pogotovo vezano uz crkvene blagdane. U dvadesetim godinama škola je imala šest razreda, a učitelj je bio Frano Miljković.

Škola u Gali

Zgrada u kojoj se nalazi škola, zbog novčanih je razmirica pripala nekom sinjskom odvjetniku, koji je odmah povisio najamninu za njezino korištenje. Kako se mještani i novi vlasnik nisu uspjeli dogovoriti, školski nadzornik je obavijestio glavare sela da škola sela treba biti ukinuta. Na tu vijest selo je odlučilo skupiti novac i materijal za gradnju nove školske zgrade. Uvidjevši odlučnost sela da sagradi novu zgradu, vlasnik je spustio cijenu koju je selo prihvatilo pa je ubrzo počela obnova.

Škola u Gali

Poslije drugog svjetskog rata u školi je bilo više od 40 učenika.

Od 1957. godine škola djeluje kao područna škola školu u Hanu/Obrovcu Sinjskom s imenom velikog Ivana Mažuranića. Sadašnja zgrada je u nekoliko navrata uređivana od strane Općine Otok, nadležnog ministarstva kao i SDŽ. U sklopu škole nalazi se uređeno školsko igralište na kojem se izvodi tjelesna kultura. Izgradnju su izvršili Općina Otok i SDŽ.

Skip to content