Klape za Dan općine
19.10.2016
Folklor i folkloraši povodom Dana općine
19.10.2016
Klape za Dan općine
19.10.2016
Folklor i folkloraši povodom Dana općine
19.10.2016

Sinjske, i to deveterostruke evropske prvakinje okupirale su glavni otočki trg i izvele su mažoret ples.

Sinjske, i to deveterostruke evropske prvakinje okupirale su glavni otočki trg i izvele su mažoret ples.

U lijepim kolekcijama i kreacijama nošnje izgledale su veličanstveno. Po plesu i ritmu kako drugačije nego kao primadone i prvakinje mažoret plesa. Sklad u svemu odisao je snažnom skladnosti izvedbe iza čega stoji mnogo rada. Sve je to mogla vidjeti otočka publika a glazbene podloge Alkarski marš, o Alci i pogocima u sridu kao i skladbe sjajnog Mozarta samo podižu naboj i lokani patriotizam da te prođu trnci. Cure su u svim kategorijama pokazale raskoš talenta, koreografije, kreacije odjeće, baratanja sa štapom i zato su drage gošće i dobro su popraćene. Uberu simpatije, ugodne su za gledanje i potiču na veselje. Alkaruše su pravi promotori svog rada i njihovi uspjesi u evropskim razmjerima su za divljenje. Voditeljica je im je Vesna Samardžić, uspjeha za nju i mažoretkinje će izgleda biti i dalje. Rade ono što vole i samo žanju uspjehe.

{gallery}2016/10/19_d{/gallery}

Skip to content