Stjepan Vugdelija pobijedio nokautom
19.10.2016
Evropske prvakinje u Otoku
19.10.2016
Stjepan Vugdelija pobijedio nokautom
19.10.2016
Evropske prvakinje u Otoku
19.10.2016

Tradicionalni susret klapa u Otoku održao se i ove godine povodom Dana općine i blagdana sv.Luke.

Tradicionalni susret klapa u Otoku održao se i ove godine povodom Dana općine i blagdana sv.Luke. Domaćini ostalim klapama u općinskoj dvorani bili su stari i novi članovi klape sv.Luke. Prijatelji klape sv. Luke došli su Otok neki već u više navrata a neki su bili prvi puta. Bilo je to A cappello (muzička kompozicija, pisana samo za glasove, bez pratnje instrumenata) pjevanje što posebno njeguju pojedine tradicionalne klape a da se to publici sviđa osjetilo se po aplauzima prisutnih. Uz domaću klapu sv. Luka nastupili su još:-muška i ženska klapa KUD Vrilo Obrovac Sinjski, muške klape Jacera iz Šibenika i Rebatajica iz Splita, a ženske klape bile su Oršulice iz Vodica, Šinjorine iz Kaštela i Kurjože iz Podstrane.Veselu atmosferu podizao je moderator programa Nadomir Tadić-Šutra koji je uz voditeljski posao recitirao i pjesme iz svog repertoara. Domaćini su koncert otvorili pjesmom „Moj Otok“ a svaka od klapa izvela je po dvije pjesme. Ovim prigodama nazoče zaljubljenici svake pjesme a posebno pjesmi dalmatinskog štiha i stila pjevanja. Publika je s posebnim guštom upijala ton i boju kao i posebnost svake pjesme zašto je svaki izvođač dobro nagrađen snažnim aplauzom. Slijedeće godine klapa sv. Luke slavi 10-tu godišnjicu rada u „mlađoj“ postavi. Očekivanja su velika, pripreme mogu početi.

{gallery}2016/10/19_c{/gallery}

Skip to content