ODLUKA Stožera civilne zaštite Općine Otok o mjerama sprječavanja širenja epidemije bolesti Koronavirusa COVID-19

Predavanja za izobrazbu pesticida 12. i 13. ožujka 2020.
09.03.2020
Preporuke osobama u samoizolaciji – Koronavirus COVID-19
16.03.2020
Predavanja za izobrazbu pesticida 12. i 13. ožujka 2020.
09.03.2020
Preporuke osobama u samoizolaciji – Koronavirus COVID-19
16.03.2020

Odlukom Županijskog stožera do daljnjeg su zabranjena sva javna, sportska i kulturna događanja s više od 100 sudionika, a preporuka je da se odgode i sve vrste javnog okupljanja na kojima se očekuje i manji broj sudionika.

Odlukom Županijskog stožera do daljnjeg su zabranjena sva javna, sportska i kulturna događanja s više od 100 sudionika, a preporuka je da se odgode i sve vrste javnog okupljanja na kojima se očekuje i manji broj sudionika.

Pozivaju se vlasnici ugostiteljskih objekata (kafići ) s područja Općine Otok da se strogo pridržavaju uputa i preporuka, pojačaju dezinfekciju prostorija i sanitarnih čvorova, osiguraju adekvatni i pravilno funkcionirajući sustav ventilacije, osiguraju punktove s dezinfekcijskim sredstvima, daju jasne upute gostima da se suzdrže od rukovanja, grljenja i svih vidova bližih socijalnih kontakta te da jasno istaknu upute postupanja, to jest plakate o koronavirusu.

Dječji vrtić ‘Žabica’ od ponedjeljka, 16. ožujka 2020. godine mogu pohađati samo djeca kojima su oba roditelja zaposlena, rade u istoj smjeni i nemaju nikakvo drugo rješenje za privremeno čuvanje svoje djece. Vrtić: 021 834 977 i 099/485 – 5988.

Pacijenti mogu propisati lijekove i telefonskim pozivom svog liječnika.

Povratnici s privremenog rada iz zemalja ugroženih koronavirusom moraju se pridržavaju svih odredbi te poštovati kućnu izolaciju jer sami preuzimaju odgovornost eventualnog širenja, odnosno prenošenja virusa. Na taj način izbjegavaju i predviđene sankcije (kazne).

Pozivaju se mještani da, ako je to moguće, sve usluge u javno-pravnim tijelima ostvare putem elektroničke pošte ili telefonom. Općinska uprava Općine Otok ograničava rad s javnošću samo na srijedu, u vremenu od 9 do 12. sati (telefon: 834-503 ili e-mail: opcina-otok@st.t-com.hr)

Načelnik Stožera civilne zaštite Općine Otok
Nediljko Laco.

Upute i preporuke iz priopćenja Nacionalnog stožera:
Link za preuzimanje plakata za javne prostore:

ODLUKA

Skip to content