I u Otoku prijenos finala Svjetskog nogometnog prvenstva između Hrvatske i Francuske
16.07.2018
Poziv na radionicu “Potpora razvoju malih poljoprivrednih gospodarstava” – Mjera 6.3.1.
20.07.2018
I u Otoku prijenos finala Svjetskog nogometnog prvenstva između Hrvatske i Francuske
16.07.2018
Poziv na radionicu “Potpora razvoju malih poljoprivrednih gospodarstava” – Mjera 6.3.1.
20.07.2018

Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku odobrilo je 215.000,00 Kuna za obnovu Dječjeg vrtića Žabica.

U Općini Otok nastavlja se dobra praksa prijave i dobivanja financijskih sredstava različitih ministarstava za općinske projekte. Tako je u utorak, 17. srpnja načelnik Dušan Đula s ministricom za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku Nadom Murganić potpisao ugovor vrijedan 215.000,00 kuna za obnovu Dječjeg vrtića Žabica.

Ministarstvo je raspisalo Poziv za prijavu projekata usmjerenih na poboljšanje materijalnih uvjeta u predškolskim ustanovama/dječjim vrtićima u 2018. godini. Općini Otok je za obnovu Dječjeg vrtića Žabica odobreno 215.000,00 kn, a koja obuhvaća energetsku obnovu i to energetski učinkovitu rasvjetu, grijanje, klimatizaciju i ventilaciju rekuperatorima zraka. Vrijednost ukupne obnove procijenjena je na oko 550.000 kuna.

Zahvaljujem Ministarstvu za demografiju na pomoći, a još jednom i Vladi s premijerom Plenkovićem te ostalim ministarstvima na svim sredstvima koja s državne razine dolaze u Općinu Otok, za projekte koje znamo vrlo dobro pripremiti.” – izjavio je načelnik nakon potpisivanja ugovora.

U Dječjem vrtiću Žabica više je od 100 djece, a da bi uvjeti za njihov boravak, ali i rad zaposlenika, bili primjereni, Općina se priprema za dodatno ulaganje preko raznih fondova i ministarstava, kako bi bila osigurana sredstva za obnovu i proširenje vrtića.

{gallery}2018/07/20{/gallery}

Skip to content