300 obljetnice otočke bitke iz 1715
28.07.2015
Popravak oštećenih površina na stadionu NK OSK
01.08.2015
300 obljetnice otočke bitke iz 1715
28.07.2015
Popravak oštećenih površina na stadionu NK OSK
01.08.2015

Općina Otok i ove nove školske godine 2015./16. vrši nabavu i popunu novih knjiga zajedno u suradnji sa OŠ “Kamešnica” Otok i OŠ “Ivana Mažuranića”

Općina Otok i ove nove školske godine 2015./16. vrši nabavu i popunu novih knjiga zajedno u suradnji sa OŠ “Kamešnica” Otok i OŠ “Ivana Mažuranića”

Han. Knjige bez radnih bilježnica i likovnih mapa dočekati će sve učenike na klupama na početku nove školske godine i dio su potrebne nadopune tamo gdje se sada stvara veći broj učenika prelaskom u više razrede.Razlika u OŠ “Kamešnica” je do 50-tak paketa knjiga a u OŠ “Ivana Brlića Mažuranića” na Hanu za područnu školu u Gali je 25 kompleta. Slijedom prošlogodišnje nabave svih knjiga za sve učenike, da bi se i ove godine pomoglo u opremanju učenika a time rasteretio kućni budžet naših mještana, odlučio sam izvršiti transfer za obje škole da mogu sukladno planu nabave izvršiti kupnju knjiga za novu školsku godinu, rekao je načelnik općine Branko Samardžić. Kako imam informaciju od oba ravnatelja OŠ povrat knjiga bio je dosta uredan i knjige su dobro sačuvane, apeliram da se tako i dalje učenici odnose prema knjigama da i u slijedećim vremenima mogu poslužiti i da se tada što manje troši novca na kupnju novih.U vremenima kada se ekonomska moć mještana slabi i nisu u prilici u prosjeku 2 500.00 kuna odvojiti za kupnju knjiga i ostalo opremanje svoje djece, ova pomoć od strane općine će dijelom ublažiti te probleme. Znam da je prošlogodišnja nabava uvelike pomogla roditeljima i da je općina Otok među rijetkima koja je nabavila komplet knjige za sve učenike sa područja općine, smatrao sam da taj vid realizacije bude i ove kao i slijedećih godina.Svima želim ugodan odmor na “ferijama” i sretnu i uspješnu slijedeću školsku godinu, rekao je načelnik općine Otok.

Skip to content