JAVNI POZIV za prikupljanje zahtjeva za dodjelu učeničkih i studentskih stipendija u 2016/2017 godini
18.10.2016
Stjepan Vugdelija pobijedio nokautom
19.10.2016
JAVNI POZIV za prikupljanje zahtjeva za dodjelu učeničkih i studentskih stipendija u 2016/2017 godini
18.10.2016
Stjepan Vugdelija pobijedio nokautom
19.10.2016

Općina Otok proslavila je Dan općine i blagdan sv. Luke. Proslava je počela 21. rujna, a trajala je do 18. listopada.

Općina Otok je program obilježavanja Dana općine i blagdana sv. Luke započela u suradnji s OŠ Kamešnicom prikazom kazališne predstave “Djevojka koja nestaje“ 21.rujna 2016.godine.

Svečana sjednica Općinskog vijeća općine Otok održana je 14. listopada čime je započeo uvod u službeni dio proslave koja je svoj završni dio imao održavanjem Euharistijskog slavlja 18. 10.2016. kada se službeno slavi Dan općine.

U znak zahvalnosti i u trajno sjećanje na poginule branitelje s područja Općine Otok kod Spomenika hrvatskom branitelju položeni su vijenci i zapaljene su svijeće a molitvu odrješenja izmolio je otočki župnik fra Miroslav Ančić. Kod spomen biste prvog hrvatskog predsjednika dr. Franje Tuđmana položeno je cvijeće i zapaljene su svijeće te uz prigodnu molitvu odano je vele poštovanje novovremenom ocu Domovine.

Na svečanoj sjednici uz predstavnike Općinskog vijeća općine Otok i izvršnu vlast gosti su bili i predstavnici ostalih gradova i općina iz susjedstva koje je predvodio Župan Zlatko Ževrnja, ujedno i izaslanik mandatara i predsjednika HDZ-a gosp. A.Plenkovića.Uzvanika i gostiju je bilo iz različitih društvenih i profesionalnih institucija i poziva, koje je u svom svečarskom govoru pozdravio predsjednik Općinskog vijeća gosp. Stipe Vuleta.

O rezultatima i uspješnim programima govorio je načelnik općine gosp. Branko Samardžić, istaknuvši ono najvažnije što je pod inventurnim prikazom od prošle godine bilo značajno za općinu. U svakom slučaju naglasak je na tekućim aktivnostima u koje je nabrojao:-provođenje radova na projektu „Izgradnja vodoopskrbnog sustava visoke zone naselja Gala“ koji ukupno košta 2.9 mil/kn. Općina će iz svog proračuna za taj projekt izdvojiti 290 000.00 kn a ostali iznos će platiti Hrvatske vode. U ozbiljne i korisne projekte spada i rekonstrukcija mosta preko lateralnog kanala na lokalnoj cesti Sinj-Otok na tkz. Virinom mostu. Investicija vrijedna 2 mil/kn a u ukupnom iznosu ju plaća investitor tj. ŽUC. Radovi na ovom projektu su u začetku i vremenu od 2-3mjeseca biti će gotovi. Vrijednost ovog projekta je u tome što će osigurati sigurnost prometa a imati će pješačku stazu i biti će širok do 8.0 m. Biti će širi od postojećeg za 3.12 m. U vrijedne infrastrukturne projekte spada uređenje, izgradnja i opremanje ŠRC Gola brda tj. izgradnja malonogometnog igrališta sa umjetnom travom. Investicija od 980 000. 00 kn financirana je od strane općine i od SDŽ koja je učestvovala sda 200 000.00 kn.Za prikaz dobre realizacije planova je sanacija nerazvrstane ceste Stražbenica za koju je sredstva osigurala općina i Ministarstvo regionalnog razvoja i EU fondova. Ukupna vrijednost projekta je 500 000.00 kn. U kategoriju uređenja putova i nerazvrstanih cesta spadaju i zahvati na predjelu Botice, Putnik-Projić, Paleško na „brdu“ kao i na nerazvrstanoj cesti Put izvora i Rosandić u Rudi. Tijeku je isporuka i montaža Mobilnog interpretacijskog centra u centru općine, preko kojeg će se moći čitati svi potrebni podaci o općini i njenim sadržajima(kulturnim, geografskim,športskim, vjerskim i inim podacima). U one kapitalne projekte koje se isplati pripremati i čekati spada svakako „Sustav prikupljanja i odvodnje otpadnih voda Aglomeracije Otok“ u to spada cijelo naselje Otok, koje će u postupku izgradnje biti u prioritetnim planovima s mogućim završetkom radova 2021.godine.Ukupna investicija je cca 58 mil/kn. Sredstva su iz Ministarstva poljoprivrede, Hrvatskih voda, Općine Otok kao iz EU fondova. U „sporo“ realizirane projekte uvrstio je u izlaganju načelnik onaj koji je sada pred realizacijom a to je Izgradnja nogostupa na dionici Kosinac-Otok. To je projekt koji će koštati 3 mil/kn, radovi će započeti u 2016.god. i biti će realizirani u 2017.godini. Slijedom ovog rješenja slijedi nastavak izgradnje nogostupa na dionici Otok-Vratnice, koji će uskoro dobiti građevinsku dozvolu i onda slijede ostale radnje za pripremu izgradnje. Investicija od 2 mil/kn. Općina uredno osigurava Sustav javne rasvjete koji se servisira i nadograđuje a po pitanju ostale komunalne infrastrukture trudimo se uredno i kvalitetno pružiti uslugu i sve ostalo, da nam sve te komponente uredno funkcioniraju. Socijali program se sprovodi prema svim korisnicima na predviđeni iznos u realnom vremenu. Pomažu se sve društveno aktivne udruge kao i subvencije po pojedinim programima. Planovi su za buduće razdoblje:-istrajati na započinjanju i uredno pratiti radove na Aglomeraciji Otok, započeti radove na nogostupu kroz Udovičić, riješiti križanje u centru Otok(semafor kod sv.Ante), uplaniti će se lokalne i nerazvrstane ceste uz koje će ići nogostup kao, Bašić-centar i Otok-Ovrlje. Svakako ćemo se zalagati za izgradnju zaobilazne ceste od aerodroma do Brnaza, što je Otoku prioritet iako se to nalazi na području grada Sinja. Tu je potrebna suradnja grada i SDŽ, tj. ŽUC-a. U planu je izgradnja reverzibilne HE Korita kao i nove športske školske dvorane. U svemu tome kao i ostvarenom općina je imala ili će imati dobru suradnju i pomoć iz nadležnih ministarstava, SDŽ, Javnih ustanova i poduzeća na čemu se zahvaljujem za dosadašnje pomoći i za one koje će uslijediti. S vjerom u nastavak ostvarivanja projekata načelnik je svima čestitao Dan općine i blagdan sv. Luke 2016.godine.

U ime susjednih gradova i općina riječ pozdravnu čestitku izrekla je gradonačelnica grada Sinja g-đa Kristina Križanac koja je pohvalila ostvareno, jer to vidljivo na „svakom koraku“ u općini i da se s uspjehom na korist mještana općine ostvare budući projekti.

O suradnji općine Otok i SDŽ govorio je Župan Splitsko-dalmatinski Zlatko Ževrnja, koji je istakao pozitivan razvoj svekoliko vidljiv u samoj općini Otok kao i u ostalim krajevima županije kojoj je on na čelu. Naglasak je stavio na realizaciju projekata kojima je nositelj SDŽ ili ustanova u vlasništvu županije, a to je svakako započinjanje radova na tkz. Virinom mostu, suradnja i sufinanciranje raznih programa kao vodoopskrba, cestogradnja,uređenje raskrižja u centru Općine, nabava sadnica, uređenje javnih površina, sanacija divljih odlagališta, uređenje groblja i mrtvačnica,hortikulturna uređenja, odvodnja, pomoć za školu u Otoku u vidu sredstava za uređenje vanjskog platoa, i izgradnju malonogometnog igrališta uz OŠ Ivana Mažuranića u Gali i na ŠRC Gola brda. Isto tako pomaže se sredstvima za ogrjev slabostojećim osobama i dodjelom jednokratnih pomoći za pojedince i razne udruge.
Svim mještanima Općine Otok čestitao je Dan općine i blagdan nebeskog zaštitnika sv. Luke.

Svečarskom raspoloženju pridonijela je klapa sv. Luke a pjesmu o rodnom mu Otoku izrecitirao je Ante Nadomir Tadić-Šutra. Ukupnom dojmu pridonijeli su članovi udruge“URIG“ iz Otoka.

{gallery}2016/10/19_a{/gallery}

Skip to content